Vzdelávaj sa spolu s nami!

Vyber si z našej ponuky kurzov a užitočných linkov

Rozmýšľaš ako sa ďalej vzdelávať v téme neformálneho vzdelávania? Hľadáš ďalšie zdroje informácii a ponúk, ktoré by ti mohli pomôcť k rozvoju vlastných kompetencii? Tak si na správnom mieste.

TrainBrain

TrainBrain

Ako sa rozhodovať v spleti rôznych informácií ako vyhodnotiť čo je pravda a čo je lož v online svete? Ako diskutovať a následne argumentovať na internetových fórach ? Vyskúšajte si názorné príklady, úlohy so svojimi žiakmi a posilnite si kritické myslenie.                           

ziva-kniznica

Online Živá knižnica

Príbehy Živých kníh sú neoddeliteľnou súčasťou nášho zážitkového storytellingového vzdelávania. Okrem video príbehov na vzdelávacom portáli www.onlinezivakniznica.sk vám ponúkame na stiahnutie aj tematické e-booky plné písaných príbehov.

challengest_fb_avatar

Challengest

Challengest prepája mladých ľudí s bussines sektorom prostredníctvom rôznych on-line výziev rôznych firiem, s cieľom pripraviť mladých ľudí na uplatnenie sa na pracovnom trhu. Platforma bola v minulosti zapojená do programu EÚ Erasmus+ oblasť mládeže, v rámci projektu Kľúčová akcia 2.                                             

zmudri

Zmudri.sk

Zmudri je nezisková online platforma pre mladých ľudí - ako si aj ty. Prináša všetko to, čo v škole nedostaneš. Overené informácie na témy, ktoré sa ti v bežnom živote zídu, praktické tipy a rady, ako bez problémov plávať v dospeláckom svete. Pripravuje kurzy na dôležité témy, ako kritické myslenie, finančná gramotnosť, výber vysokej školy, zvládanie stresu a mnoho ďalších.                                        

New_Shores_logo

New Shores

„Nauru Game for Active Citizenship of Europe“ online hra pre väčší počet hráčov so silným dôrazom na aktívne zapájanie sa do hry a priamu komunikáciu medzi hráčmi. Hlavným cieľom projektu je formovať postoje mladých ľudí a zvýšiť povedomie o participácii, udržateľnom rozvoji a zmene klímy. Na dosiahnutie týchto cieľov partnerstvo vyvíja inovatívne internetové nástroje.                                       

star-logo

Hviezda Európy

Zisti ako zorganizovať E+ Mládežnícku výmenu krok za krokom. Cieľom on-line kurzu „Star of Europe“ alebo „Hviezda Európy“, je získať komplexné pochopenie toho, čo znamená Mládežnícka výmena v rámci programu EÚ Erasmus+ Kľúčová akcia 1 - od nápadu, po vyhodnotenie projektu až po následné činnosti. Kurz prevedie účastníka celým týmto procesom.                              

logo_rozbehni-sa-300x240

Rozbehni sa!

Iniciatíva „Rozbehni sa!“ je tu pre všetkých ktorí chcú rozvinúť svoju tvorivosť a rozbehnúť svoj nápad. Nevadí, ak si absolútny začiatočník a o podnikaní nemáš ani šajnu. Pomôžu ti nájsť nápad a overiť si, či je dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis. Absolvuj bezplatnú podnikateľskú prípravku a sprav prvé kroky k rozbehnutiu podnikania so štartovacím balíkom. Absolvuj bezplatnú podnikateľskú prípravku a získaj štartovací balík pre rozbehnutie tvojho nápadu.

soen

Soen.sk

Webináre sú špeciálne on-line semináre, ktoré poskytujú mladým ľuďom z európskych krajín jedinečnú príležitosť rozvíjať praktické zručnosti, získavať nové vedomosti, zlepšovať sa v konkrétnych oblastiach a zvyšovať svoju kvalifikáciu. Témy webinárov sú : IT zručnosti a sociálne médiá ako nástroj PR, Funkcie sociálneho podnikania v krajinách EÚ, Crowd funding, Zručnosti sociálneho podnikateľa, Samostatná zárobková činnosť vo vidieckych oblastiach (okrem poľnohospodárstva), aspekt spoločensky zodpovedného podnikania v biznise.                                        

Mooc Youth Erasmus+

MOOC o programe Erasmus+

MOOC (Massive open online course) sú v doslovnom preklade masívne otvorené online kurzy. Ide o kvalitné online kurzy, ktoré vďaka prelomovej myšlienke zdokonalili vzdelávanie a zmenili tradičnú výuku a koncept učenia sa. Jednou z ich najväčších výhod je sprístupnenie bezplatných kurzov online a to priamo k jednotlivcom domov. Ako súčasť celoživotného vzdelávania sú tak MOOC kurzy zaujímavou pomôckou a cestou, ako sa neustále vzdelávať bez väčších geografických, časových alebo finančných zábran. Ak hľadáte viac EÚ príležitostí v rámci programu Erasmus+ pre mládež, tak tento kanál pre vás bude skvelý on-line sprievodca.

Výlety naslepo

#VýletNaslepo

#VýletyNaslepo na miesta a stretnutia s ľuďmi, voči ktorým existujú v našej spoločnosti mnohé stereotypy a predsudky. Selassie patrí k najúspešnejším slovenským youtuberom a popularitu si získal najmä medzi mladými ľuďmi. Nakrútil sériu videí pod názvom #VýletyNaslepo. V nich približuje osudy mladých ľudí, ktorí sa v minulosti alebo dnes ocitli v ťažkých životných podmienkach. Prostredníctvom vlastných zážitkov hovorí o svojich názoroch a nabúrava niektoré stereotypy a predsudky. K videám je zároveň pripravená metodika, ktorá uľahčí učiteľom a pracovníkom s mládežou ich využitie na vyučovaní alebo na stretnutiach s mladými a poskytne doplňujúce informácie k jednotlivým témam. https://globalnevzdelavanie.sk/vyletynaslepo-hate-speech-ludske-prava/ Youtube Videá #VýletyNaslepo vytvoril Matej Slažanský (Selassie) v spolupráci s Nadáciou otvorenej spoločnosti a finančnou podporou z IUVENTY -Slovenský inštitút mládeže a Ministerstva školstva vedy, výskumu a športu SR.

download

Q!App

Máte nápad, na projekt mobility ale neviete, ako vytvoriť projektovú žiadosť? Chcete, aby váš projekt bol kvalitný a aby všetci o ňom hovorili ako o skvelom projekte? Zasekli ste sa pri hľadaní vhodných zdrojov pre tvorbu vášho projektu? Vďaka aplikácii Q!App tvroba projektovej žiadosti nikdy nebola jednoduchšia ako teraz. Q!App obsahuje viac ako 200 praktických zdrojov, tipov, videí a kontrolných otázok, ktoré vám pomôžu pri tvorbe kvalitných projektov! Skvelou správou je, že s príchodom nového roka je aplikácia dostupná už aj v slovenskom jazyku

ADRESA

Národná agentúra Programu Erasmus+ 
Karloveská 64
842 58, Bratislava
Slovensko

www.iuventa.sk

Nájdeš nás


Táto stránka bola finančne podporená aj prostredníctvom Európskej komisie. Stránka Eurodesk.sk odráža iba názory autora (Eurodesk),a Európska komisia nenesie zodpovednosť za akékoľvek použitie infomácií obsiahnutých na tejto stránke.   

© Eurodesk, 2018. Eurodesk is a registered trademark of Eurodesk Brussels Link.