SuperGenerácia

Prečo Podcasty SuperGenerácia?

Každá generácia je svojim spôsobom výnimočná a super a je jedno ktorým písmenom je označená. Cieľová skupina našich podcastov nie sú iba mladí ale rôzne ,,super generácie”, Veď každá generácia si o sebe myslí, že je tá naj. A všetci majú pravdu. Tieto podcasty pomáhajú informovať pracovníkov s mládežou a mladých ľudí o európskych a národných príležitostiach a o tom, kde ich hľadať a ako ich využiť vo svojom osobnom i pracovnom živote. Zároveň otvárajú niektoré z (nielen) súčasných kritických tém a prinášajú na ne pohľady a názory fundovaných ľudí z daných oblastí. Podcasty vznikajú pod záštitou Iuventy - Slovenského inštitútu mládeže, vďaka spolupráci informačnej sieti Eurodesk (ktorá je súčasťou Národnej agentúry Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu a Európskeho zboru solidarity) a Regionálnych koordinátorov OPPM - Odboru podpory práce s mládežou a externých spolupracovníkov. Moderuje Michal Hudák ml.

b1

Podcast #1: Prepájanie formálneho a neformálneho vzdelávania 

Čo je neformálne vzdelávanie? A prečo je iné ako formálne? Dajú sa vôbec prepojiť? V akom stave je toto prepájanie na Slovensku a v čom u nás ešte máme rezervy? V jednom kresle vysokoškolská pedagogička, v druhom stredoškolák. V pilotnom dieli SuperGenerácie sú hosťami Erika Novotná a Matúš Sukeľ. Podcast si môžeš vypočuť na tomto linku

 

b1

Podcast #2: Erasmus+ 

Denis a Jakub sú kamoši a spoznali sa vďaka mobilitám programu Erasmus+. A odkedy Erasmus+ vyskúšali prvýkrát, snažia sa využiť každú príležitosť cestovať znova. Ak si kedykoľvek chcel/chcela skúsiť cestovanie spojené s neformálnym vzdelávaním ale nemáš dobrú predstavu ako to funguje, tento diel SuperGenerácie je povinná jazda. 

V druhom diely sú hosťami bloger a cestovateľ Denis Dufala a Jakub Szepesgyorky - lektor, cestovateľ a príklad dobrej praxe neformálneho vzdelávania

Podkast si môžeš vypočuť na tomto linku. Príjemné počúvanie!

b1

Podcast #3: Uznávanie neformálneho vzdelávania v pracovnom prostredí. 

Tretia SuperGenerácia uzatvára trilógiu neformálneho vzdelávania. Tentokrát s Laurou Dittel z Karpatskej nadácie hovoríme o jeho prepájaním s trhom práce. Oplatí sa venovať čas neformálnemu vzdelávaniu? Akú váhu má na pracovnom trhu. Všetko, čo o tejto téme potrebujete vedieť s kapacitou z východného Slovenska Laurou Dittel - riaditeľkou Karpatskej nadácie si môžete vypočuť na tomto linku, alebo na Spotify pod titulom SuperGenerácia.     

b1

Podcast #4: Dezinformácie a hoaxy 

Ako dezinformácie a hoaxy zaplavili mediálny a online priestor, prečo sa im na Slovensku tak darí ale aj napríklad ako komunikovať s rodinným príslušníkom, ktorý prepadne dezinfoscéne. Vyše hodinová debata s ocenenou popularizátorkou vedy Vladimíra Kurincovou Čavojovou zo SAV a Tomáš Kriššák z nadácie Otvorená spoločnosť, ktorý stál za projektom Sebavedomé Slovensko. Aj o tom bude už v poradí 4. podcast, ktorý si môžeš vypočuť na tomto linku alebo na Spotify pod titulom SuperGenerácia.   

 

   

b1

Podcast #5: Erasmus+ a Európsky zbor solidarity 

Áno, Erasmus sme tu už raz mali. Tentokrát sa však naňho pozrieme rámcovo s riaditeľom Národnej agentúry Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu Petrom Kupcom a Adamom Latákom z Európskeho zboru solidarity. V tomto podcaste sa dozviete čo prinesie nové programové obdobie 2021-2027 a ako funguje/bude fungovať Erasmus+ v covid režime.

Počúvaj už piatu časť nášho podcastu SuperGenerácia tentoraz na tému Erasmus+ a Európsky zbor solidarity, ktorý si môžeš vypočuť na tomto linku alebo na Spotify pod titulom SuperGenerácia.  

 

   

Počúvaj podcast SuperGenerácia a zapoj sa do súťaží o skvelé ceny!

Koncom februára uzrel svetlo sveta náš nový podcast SuperGenerácia. Mladých ľudí a pracovníkov s mládežou bude sprevádzať témami, ktoré súvisia s rozvojom a vzdelávaním, či príležitosťami, ktoré im svet ponúka. V súvislosti s podcastami spustíme aj niekoľko súťaží. Bižšie infomácie nájdeš na tomto mieste.

 

S akým slovným spojením si ľudia často zamieňajú neformálne vzdelávanie_

*Podcasty vznikajú pod záštitou IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže, vďaka spolupráci informačnej sieti EURODESK Slovensko (ktorá je súčasťou Národnej agentúry Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu a Európskeho zboru solidarity), regionálnych koordinátorov Odboru podpory práce s mládežou a externých spolupracovníkov*

 

ADRESA

NIVAM - Národný inštitút vzdelávania a mládeže 
Ševčenkova 11
850 05, Bratislava
Slovensko

www.nivam.sk

Nájdeš nás


Táto stránka bola finančne podporená aj prostredníctvom Európskej komisie. Stránka Eurodesk.sk odráža iba názory autora (Eurodesk),a Európska komisia nenesie zodpovednosť za akékoľvek použitie infomácií obsiahnutých na tejto stránke.   

© Eurodesk, 2018. Eurodesk is a registered trademark of Eurodesk Brussels Link.