Mapa príležitostí_

Ja

cute

Chcem zažiť niečo nové... ísť do zahraničia a pod. Toto je presne to, čomu sa venuje Eurodesk, nie?

Eurodesk

Rozmýšľal si už niekedy nad vycestovaním do zahraničia? Môže ísť o dobrovoľnícky projekt, zahraničnú stáž, vzdelávaciu výmenu alebo niečo na spôsob pracovného tábora, či Erasmus študijného programu. Takáto skúsenosť môže byť zlomom v tvojom živote. Mladý ľudia, ktorí sa zúčastnili podobných projektov sa vyjadrili, že pre nich najväčším prínosom bolo rozvíjanie priateľstiev, spoznávanie nových kultúr a nadobudnutie sebavedomia a zručností so zamesnanosťou. Samozrejme, že sa musíš uistiť, že sa zapojíš do kvalitného programu, od ktorého môžeš očakávať náležitú podporu! 

Ja

sleepy

V poriadku... Čo ponúkate?

Eurodesk

Eurodesk ponúka skvelé služby pre mladých ľudí, ktorí by chceli ísť do zahraničia, ako napríklad jedinečnú databázu dostupných zahraničných príležitostí za účelom dobrovoľníctva, vzdelávania alebo stáže. Zároveň realizuje otvorené Európske a medzinárodné súťaže, vďaka ktorým môže byť aj tvoj názor vypočutý, a navyše môžeš byť aj ocenený. Presvedč sa a zisti, kam by si mohol ísť ty.

V sekcii Eurodesk ponuky nájdeš nižšie uvedené možnosti, z ktorých si môžeš vybrať:

Vzdelávanie: programy, fondy a stáže na študovanie v zahraničí 
Dobrovoľníctvo: programy, fondy a projekty, v rámci ktorých sa môžeš zúčastniť dobrovoľníckych projektov v zahraničí
Stáže: platené stáže a školenia v medzinárodných a Európskych inštitúciach, ako napríklad v Svetovej banke, v EU, na Súdnom dvore, v OSN, a v mnohých ďalších. 
Participácia: otvorené výzvy na účasť na konzultáciách, súťažiach, oceňovaniach a hrách. 
Granty: finančná podpora mládežníckych projektov, práce s mládežou a propagácie mládežníckych informácií z prostriedkov Európskej únie a súkromných nadácií ako napr. Erasmus+, Horizon 2020 alebo Europe for Citizens

Ja

love

Paráda! Ale vyzerá to trocha komplikovane! Máte ešte nejaké užitočné typy?

Eurodesk

Ak si už rozhodnutý vycestovať do zahraničia, pozri si naše konkrétne ponuky v sekcii Eurodek ponuky a neprehliadni ani ďalšie užitočné odkazy a linky pre dôkladnú prípravu na tvoju cestu do zahraničia: 

Tu je krátky prehľad dôležitých odkazov:

Mapa kontaktných centier Eurodesku: ak potrebuješ akúkoľvek podporu ohľadom projektov, kontaktovať môžeš svojich národných a lokálnych multiplikátorov, ktorých nájdeš na mapke 
Špecifická databáza krajín: databáza poskytuje odkazy na dôležité informácie o cieľových destináciách. 
• Odporúčame ti kliknúť si aj na Európsky portál pre mládež, kde sa môžeš dozvedieť viac o právach mládeže, a zároveň si môžeš prečítať užitočné tipy 
Nezabudni kontaktovať Národnú Agentúru ohľadom programu, ktorý si si vybral! 
Užitočné odkazy: ide o spektrum odkazov do databáz mládežníckych a dobrovoľníckych organizácií a mládežníckych sietí, ktoré ponúkajú rozličné možnosti na vzdelávanie, dobrovoľníctvo alebo prácu v zahraničí  

Ja

sunglasses

Super! Idem do toho! Ďakujem!

Eurodesk

Ešte posledná vec: Získaj aktuálne informácie prostredníctvom nášho bulletinu a nezabudni nás follownúť na sociálnych sieťach. 

Buď v obraze!

Prihlás sa na mesačný odber Eurodesk informačného bulletinu.

Ja

wink

Jasná vec!

ADRESA

NIVAM - Národný inštitút vzdelávania a mládeže 
Ševčenkova 11
850 05, Bratislava
Slovensko

www.nivam.sk

Nájdeš nás


Táto stránka bola finančne podporená aj prostredníctvom Európskej komisie. Stránka Eurodesk.sk odráža iba názory autora (Eurodesk),a Európska komisia nenesie zodpovednosť za akékoľvek použitie infomácií obsiahnutých na tejto stránke.   

© Eurodesk, 2018. Eurodesk is a registered trademark of Eurodesk Brussels Link.