Nahrávam udalosti

« Všetky udalosti

  • This event has passed.

Inclusion & Diversity Forum 2024

11. júna o 19:00 - 14. júna o 14:00

Inclusion & Diversity Forum je medzinárodná konferencia organizovaná SALTO Inclusion & Diversity zameraná na zviditeľnenie inklúzie a diverzity a budovanie mostov medzi praxou, politikou a výskumom súvisiacim s inklúziou v rámci mládežníckych programov EÚ. Zapojiť sa môže každý, kto je aktívny v oblasti inklúzie a diverzity. ID fórum spojí 130 ľudí, aby si vymieňali odborné znalosti a postupy a navrhovali nápady, ako urobiť programy EÚ pre mládež inkluzívnejšími a prístupnejšími pre všetkých.

Vzdelávacie ciele aktivity sú:

  • Učiť sa a vymieňať si postupy presadzovania a lobovania za inklúziu a rozmanitosť.
  • Uvažovať o úspechoch v oblasti začlenenia a rozmanitosti v súčasných programoch EÚ pre mládež a predvídať budúce výzvy a príležitosti.
  • Vytvoriť príležitosť na dialóg a vzájomnú podporu medzi 0 pre začleňovanie a diverzitu z národných agentúr Erasmus+, príjemcami a ďalšími aktérmi v oblasti I&D.

Profil účastníkov:

Radi vás privítame, ak máte skúsenosti, odborné znalosti alebo silnú túžbu učiť sa a prispieť k hlavnej téme: „Presadzovanie lepšieho a zmysluplného začlenenia“ v rámci programov EÚ pre mládež Erasmus+ a Európskeho zboru solidarity. V ideálnom prípade, ak sa identifikujete ako člen jednej alebo viacerých z nasledujúcich skupín:

  • Pracovníci s mládežou, vedúci mládeže alebo sociálni pracovníci: práca s mladými ľuďmi s obmedzenými príležitosťami, pravidelne v organizácii alebo neformálnej skupine (platené alebo dobrovoľnícke pozície).
  • Aktivisti, tvorcovia zmien a multiplikátori, ktorí sú spojení s prácou s mládežou, najmä prácou na témach inklúzie a rozmanitosti a odstraňovaním prekážok.
  • Tvorcovia politiky zapojení do mládežníckej politiky/obhajoby alebo tém súvisiacich s I&D
  • Výskumní pracovníci v oblasti inklúzie a/alebo advokácie.

Zistite viac o nadchádzajúcich a predchádzajúcich vydaniach ID fóra na idforum.salto-youth.net.

V prípade záujmu sa môžete na konferenciu prihlásiť najneskôr do 11.3.2024 prostredníctvom tohto linku. 

Podrobnosti

Začiatok:
11. júna o 19:00
Koniec:
14. júna o 14:00
:
,

Organizátor

Matúš Zibala
Telefón:
0914 293 496
Email:
matus.zibala@nivam.sk

Miesto udalosti

Belgicko
Belgicko + Google Map